Klawiatura kontrastowa i lupy już w Bibliotece

Data publikacji: 20/04/2022

W Bibliotece Publicznej w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55 jest już dostępne stanowisko komputerowe specjalnie dostosowane do potrzeb osób niedowidzących. Stanowisko znajduje się w czytelni w Oddziale dla dorosłych. Dzięki zwiększonej czcionce i klawiaturze kontrastowej osoby niedowidzące mogą z większą łatwością korzystać z komputera. Na miejscu są również dostępne lupy do czytania, które powiększają i dodatkowo podświetlają litery.

Stanowisko komputerowe dostosowane do potrzeb osób niedowidzących powstało w ramach projektu „Biblioteka dostępna”.

Znak Biblioteka Dostępna - logo akcji Biblioteki Publicznej w Piasecznie