ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Klub Młodego Odkrywcy

Data publikacji: 06/04/2023

Nie da się opisać słowami to co się działo w tym miesiącu na KMO. Aby oddać prawdziwe brzmienie muzyki z instrumentów stworzonych przez Młodych Odkrywców należałoby to usłyszeć. Na tym spotkaniu dzieci miały jeden cel odkryć “Dlaczego instrumenty grają?”.

Żeby odpowiedzieć na to pytane wzięliśmy pod lupę szereg różnych instrumentów (gitarę, bęben, misę Tybetańską, pozytywkę itp.). Jak zwykle Eksperymentowaliśmy, badaliśmy, poznawaliśmy. Kiedy doszliśmy do wniosku, że dźwięk to wibracje, głowy Młodych Odkrywców były pełne pomysłów, aby stworzyć swój własny instrument.

Standardowo dzieci nas zaskoczyły swoimi muzycznymi projektami. Każdy uczestnik stworzył co najmniej dwa instrumenty! Wśród nich występowały marakasy, bębny, grzechotki, gitary, kastaniety. Krótko mówiąc cała orkiestra.

Niczym prawdziwi muzycy na koniec spotkania zagraliśmy koncert, nie obyło się bez BIS!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl