ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Klub Młodego Odkrywcy – start

Data publikacji: 09/01/2023

Co w głowie się mieści

W Multicentrum przy Bibliotece Publicznej w Piasecznie powstaje Klub Młodego Odkrywcy, zapraszamy dzieci do zapisów i dołączenia do naszego KMO!

Co to jest Klub Młodego Odkrywcy?

Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież  mogą wspólnie eksperymentować pod okiem opiekuna. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik  – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. A teraz taki Klub powstanie w Multicentrum w Piasecznie.

KMO – co jest tu ważne?

  • Podczas spotkań najważniejsze jest osobiste zaangażowanie.
  • Klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów, zamiast zaglądać do podręcznika.
  • Uczestnicy znajdują odpowiedzi poprzez eksperymentowanie.
  • Kluczowa jest metoda naukowa, która rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy. Przedmiotem takich badań – zależnie od wieku dzieci – mogą być doświadczenia z magnesami, obserwacje Kosmosu czy analiza czystości wody w pobliskiej rzece.

Na spotkaniach naszego Klubu będziemy eksperymentować, korzystając z przedmiotów codziennych, z tego, co mamy pod ręką w domu, garażu; będziemy obserwować różne zjawiska, zwracać uwagę na to, na co na co dzień nie zwracamy, przekonamy się, że nauka nie musi być nudna.

W KMO będziemy spotykać się 1 raz na miesiąc w Multicentrum przy Bibliotece Publicznej w Piasecznie.  Podczas pierwszego zjazdu wspólnie wybierzemy kolejne terminy spotkań Klubu.

Drodzy rodzice, jeśli chcecie, aby wasze dzieci nauczyły się czegoś ciekawego w innowacyjny sposób, zapraszamy do zapisów i rezerwacji miejsc. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 7 do 10 lat. W razie większego zainteresowania przewidujemy stworzenie zajęć dla innych grup wiekowych.

Pierwsze spotkanie Klubu planujemy na termin 30 stycznia godz. 17:00

UWAGA: W związku z dużym zainteresowaniem, obecnie przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową.

 

Zapraszamy do zapisów pocztą elektroniczną: n.kuzmina@biblioteka-piaseczno.pl  albo przez telefon (22) 484 21 60

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl