ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Klub Młodego Odkrywcy

Data publikacji: 01/02/2023

30 stycznia w Multicentrum odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy.

Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i dobra atmosfera! Dzieci i młodzież  mogą wspólnie eksperymentować, dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. Centrum Nauki Kopernik  – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ponad 700 KMO działają w całej Polsce, Gruzji, Białorusi, w Ukrainie, Rumunii.

Ze względu na zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwanie, zawiązały się dwie grupy.  

Na pierwszym spotkaniu wspólnie stworzyliśmy zasady, na podstawie których będzie działać Klub. Poprzez zabawy integracyjne młodzi odkrywcy mogli się lepiej poznać, aby praca w klubie była owocna. Pierwszym zadaniem KMO było budowanie wieży z niecodziennych klocków: makaronu, taśmy klejącej oraz plasteliny.

Spotkanie KMO będzie się odbywało raz na miesiąc w poniedziałki. Na spotkaniach naszego Klubu będziemy eksperymentować, korzystając z przedmiotów codziennych, z tego, co mamy pod ręką w domu, garażu, będziemy obserwować różne zjawiska, zwracać uwagę na to, na co na co dzień nie zwracamy, przekonamy się, że nauka nie musi być nudna.

Mamy nadzieje, że organizowane przez nas spotkania w ramach działań KMO rozbudzą w uczestnikach ciekawość świata.   

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl