Klub Podróżnika – Kijów, miasto złotych kopuł

Data publikacji: 24/01/2022

“Kijów przyciąga turystów ze wszystkich, nawet najbardziej odległych zakątków naszej planety unikalnymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. To niezwykłe miasto, od którego początek wzięła ziemia ruska, przeżyło wiele wzlotów, ale również wiele upadków. Miasto będące pierwszą stolicą Rusi Kijowskiej do dzisiaj uważane jest za matkę wszystkich ruskich miast. Złote kopuły cerkwi zdobią piękny, kijowski krajobraz, zielone wzgórza pokrywające miasto powodują, że Kijów stał się jednym z najbardziej zielonych miejsc wśród wszystkich europejskich stolic. Miasto Michaiła Bułhakowa, Wiktora Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią oraz niepowtarzalnym charakterem.”

Tak opisuje miasto złotych kopuł Borys Tynka, członek Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego opowie nam więcej o tym niezwykłym miejscu.

Spotkanie Klubu Podróżnika odbędzie się 9 lutego 2022 r.
o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Biblioteki Głównej.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autorstwa
Borysa Tynki. Wstęp wolny.