Usługa języka migowego
Power

Klub podróżnika: Opowieści z Mołdawii

Data publikacji: 24/05/2024

Czy jesteś gotowy na kolejną podróż w nieznane? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie idealne wydarzenie! Klub Podróżnika serdecznie zaprasza na spotkanie z Miłoszem Szymańskim, podróżnikiem rowerowym i podcasterem. Autorem podcastu o polityce zagranicznej „Za Rubieżą” oraz książki “Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii”.

Data: 13 maja

Godzina: 17:30

Miejsce: Czytelnia Biblioteki Głównej

Miłosz Szymański zabierze nas w podróż do fascynującej Mołdawii kraj, który często pozostaje w cieniu, nieznany i niedoceniany przez świat. Ale czy rzeczywiście zasługuje na to zapomnienie? Miłosz Szymański opowie nam o swoich doświadczeniach z podróży po Mołdawii, odkrywając nam zakamarki tej tajemniczej krainy stanowiącej niegdyś pogranicze Rzeczypospolitej.

Książka Miłosza Szymańskiego “Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii” stanowi zbiór anegdot o interesujących ludziach i miejscach, naznaczonych refleksją nad losami kraju, którego populacja stopniowo się kurczy. Mołdawia to nie tylko obszar na geograficznej mapie Europy, to także bogata historia, kultura i tradycje, które warto poznać i docenić.

Miłosz Szymański jest aktywnym obserwatorem życia politycznego i społecznego. Jego podcast “Za Rubieżą” to prawdziwa skarbnica wiedzy o wydarzeniach na arenie międzynarodowej do którego wysłuchamy zapraszamy.

Jeśli jesteś pasjonatem podróży, miłośnikiem literatury podróżniczej lub po prostu ciekawym świata, to to spotkanie jest dla Ciebie! Przyjdź i pozwól się zainspirować historiami z Mołdawii opowiedzianymi przez Miłosza Szymańskiego.

Zapraszamy serdecznie!

Jana Pawła II 55