Klub Podróżnika po Polsce – Literacka podróż po Łodzi

Data publikacji: 21/02/2023

W czwartek, 16 lutego 2023, odbyło się drugie spotkanie Klubu Podróżnika po Polsce. Spotkanie poprowadziła pisarka Agnieszka Lis. Pani Agnieszka z pomocą literatury obyczajowej, kryminalnej, dziecięcej i reportażowej zabrała nas na spacer łódzkimi ulicami.

Mieliśmy przyjemność posłuchać jaki obraz Łodzi i okolic przedstawili w swoich książkach autorzy tacy jak Władysław Reymont, Julian Tuwim, Jerzy Edigey czy Katarzyna Bonda. Pani Agnieszka fragmenty z książek zilustrowała fotografiami autorstwa Melanii Grygoruk. Mieliśmy przyjemność zobaczyć jak wyglądają opisywane przez autorów miejsca i przyjrzeć się secesyjnemu stylowi łódzkiej architektury.