ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Klub Podróżnika po Polsce: Mazowiecka egzotyka na wyciągnięcie ręki

Data publikacji: 20/11/2023

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika po Polsce.

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 17:30 w czytelni Biblioteki Głównej Adrian Pogorzelski pokaże nam „egzotyczną” stronę Mazowsza.

„Mazowsze w sercu Polski wydaje się całkiem dobrze poznane, mało zaskakujące. Można powiedzieć – oczywiste. Ale to tylko pozory! Uważnych odkrywców, lubiących wędrować poza szlakiem, zapraszamy na spotkanie w poszukiwaniu zaginionych kultur, miast, zamków… Opowiemy Wam o wandalskich hutnikach i wojownikach, „amazonkach” znad Wisły, pierwszych śladach chrześcijaństwa na ziemiach polskich, które zostały odkryte na terenie woj. mazowieckiego, o książętach mazowieckich i tajemniczym smoku, czy też o zamkach czy osadnikach z Fryzji i Flandrii, którzy zamieszkali nad Wisłą. W czasie tego spotkania poczujemy się jak na wyprawie Percego Fawcetta w poszukiwaniu Eldorado. Z tą różnicą, że mazowiecką egzotykę mamy na wyciągnięcie ręki, potrzeba tylko uważności!”…

Adrian Pogorzelski

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl