Kolejne zmiany w działalności biblioteki

Data publikacji: 08/06/2020

Od 15 czerwca 2020 roku wprowadzamy kolejne zmiany w funkcjonowaniu biblioteki. Do tej pory działało 6 placówek – Biblioteka główna w CEM, filia Piaseczno przy Kościuszki 49, fila Piaseczno – Centrum, ul. Szkolna 9, filia w Józefosławiu, filia w Głoskowie, filia w Zalesiu Górnym. Dodatkowo od 15 czerwca będą czynne 3 kolejne filie:

• filia w Zalesiu Dolnym,
  • filia w Jazgarzewie,
  • filia w Złotokłosie.

Pozostają zamknięte do odwołania: filia w Bogatkach oraz punkty biblioteczne w Bobrowcu, Chojnowie i Gołkowie.

Zmianie uległy także godziny otwarcia. Wszystkie działające placówki będą otwarte w następujących godzinach:

• poniedziałek 12.00-19.00
  • wtorek 9.00-16.00 (nieczynna filia w Jazgarzewie)
  • środa 12.00-19.00
  • czwartek 9.00-16.00
  • piątek 12.00-18.00
  • sobota zamknięte

Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do biblioteki (poza filią w Zalesiu Górnym). Będą mogli sami przeglądać i wybrać książki oraz swobodnie poruszać się między regałami. Jednak obowiązkowe pozostaje zakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk po wejściu do biblioteki.

Obowiązywać będzie limit czytelników przebywających w bibliotece:

• Filia Piaseczno – Centrum: 2 osoby
  • Filia w Józefosławiu, Jazgarzewie, Głoskowie, Zalesiu Dolnym, Złotokłosie: 3 osoby
  • Filia przy Kościuszki 49: 4 osoby
  • Biblioteka Publiczna w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55, Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Oddział dla dorosłych: 5 osób
  • Biblioteka Publiczna w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55, Multicentrum: wejście na zapisy na warsztaty/spotkania
  • Zalesie Górne – na dotychczasowych zasadach (stanowisko przy wejściu, bez możliwości poruszania się po bibliotece).

Czytelnicy będą mogli rezerwować wszystkie książki, audiobooki oraz filmy. Rezerwacja będzie czekać na odbiór przez 3 dni.

Czytelnicy będą mogli korzystać z czytelni z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Przy każdym stoliku może pracować tylko jedna osoba na własnym sprzęcie np. komputerze, tablecie – nie będzie dostępu do komputerów bibliotecznych. Na razie nie ma także możliwości korzystania z toalet w budynkach bibliotek.

W wakacje w placówkach bibliotecznych planowane są zajęcia zorganizowane dla niewielkich grup dzieci i młodzieży. Obowiązywać będą zapisy. Informacje będą systematycznie pojawiać się na naszej stronie.

Jednocześnie wprowadzamy dodatkową usługę – odbiór i zwrot książek, audiobooków i filmów w książkomacie, który zlokalizowany jest w poczekalni na dworcu PKP Piaseczno, ul. Dworcowa 9. Więcej informacji o książkomacie w linku.