ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Komunikacja wspierająca porozumienie – Kobiece kręgi w Piasecznie

Data publikacji: 06/12/2023

Bazując na założeniach NVC (Porozumienie bez Przemocy) i korzystając z empatii oraz rezonansu empatycznego będziemy operować słowem i ciszą, by towarzyszyć Sobie z życzliwością. Z wielką radością, nadzieją i troską zapraszamy do odważania się, do od-samotniania w poufnej i intymnej przestrzeni dla Kobiet!

Spotkania będą w grupie do 15-tu kobiet, w każdą drugą (nie co drugą!) środę miesiąca o godz. 17.30-20.00. Pierwsze odbędzie się już w środę 13 grudnia 2023r, w Bibliotece Publicznej w Piasecznie ul. Jana Pawła II 55, na I piętrze w sali kinowej wg  planu:

  • 17.30-18.00 czas na łagodną adaptację i integrację oraz drobne spóźnienia 🙂
  • 18.00-19.45 krąg właściwy
  • 19.45-20:00 podsumowanie i zakończenie

Zapraszamy już od 15-ego roku życia!

Wydarzenie nie ma narzuconego kosztu za udział. Nasz wkład własny w jedno takie spotkanie to wartość 500zł. Po zakończeniu możesz nas obdarować dowolną kwotą i tylko wtedy, kiedy Twój dar płynie z głębi serca! I jeśli obecnie nie masz, to też jest OK i zapraszamy Ciebie serdecznie!

WAŻNE: Krąg nie jest terapią, choć może mieć działanie uzdrawiające. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, najpierw o to zadbaj.

Prosimy o zgłoszenia przez formularz: https://forms.gle/C4TKPEB78bXctpxX6 lub na adres email: rodzicwdobrostanie@gmail.com

opis:

O kręgach

Krąg jest najstarszym znanym ludzkości pomysłem na spotkanie, takim, na którym chcemy być ze sobą w równości i poczuciu bezpieczeństwa. Krąg jest czymś najbardziej naturalnym. Nie trzeba się go uczyć. Każdy już to umie!

O empatii

Empatia, to po prostu pewien rodzaj zrozumienia. Jednak nie jest to zrozumienie intelektualne, kiedy pojmujemy, co druga osoba do nas mówi. Empatia, to coś głębszego, cenniejszego. Możemy ją nazwać rozumieniem serca, kiedy widzimy piękno w drugim człowieku.

Po pierwsze, empatia wymaga pełnej obecności: skupienia się na tym, czym żyje w danej chwili druga osoba, na jej uczuciach i potrzebach.

Po drugie, wymaga upewnienia się, czy dobrze rozpoznajemy te uczucia i potrzeby. Obie te rzeczy możemy zrobić w milczeniu… (M. Rosenberg/NVC)

O rezonansie empatycznym

to czucie, że inna osoba w pełni nas rozumie i patrzy na nas z emocjonalnym ciepłem i szczerością. To wiedza, że nasze uczucia i pragnienia są dla niej w pełni zrozumiałe… Gdy mowa o rezonowaniu, osoba, która odbiera, może powiedzieć: “Tak, jesteś ze mną. Rozumiesz mnie”. Może to być powiedziane wprost, ale może też być wyrażone przez  westchnienie i fizyczne odprężenie…Rezonowania doświadczają dwie osoby… Osoba odbierająca musi sama stwierdzić, czy czuje rezonowanie..(S. Peyton/RH)

O czym będziemy mówić?

Kręgi kobiet zwykle nie mają ustalonego z góry tematu. Tematem kręgu jest to, co żywe dla kobiet, które zebrały się w danym kręgu. Do wypowiedzi zaprasza pytanie, np:  jak się teraz masz? co jest teraz dla Ciebie żywe, poruszające? jak teraz przeżywasz Swoje życie? co się u Ciebie dzieje?

Zwykle jest tak, że temat kręgu formułuje się sam po jego zakończeniu – najczęściej pojawiają się dwa-trzy główne wątki..

Wspólnie dbamy o podstaWspólnie dbamy o podstawowe zasady, które podane są w formularzu  zapisu.” 

Kasia Romaniukmieszkam w Piasecznie, jestem mamą trójki nastolatków- w tym w spektrum autyzmu i ADHD i  od 2022 r. prowadzę w grupę wsparcia dla takich rodziców, pasjonatką NVC i empatycznego rezonowania (Resonant Healing) oraz neurobiologii, trenerką empatycznej komunikacji, mediatorką, facylitatorką kręgów: dialogowych, naprawczych, otwartą na inne podejścia służące życiu i szukam  współ-…

Jestem organizatorką tej inicjatywy i dzięki niej zbieram środki (ok.13 tys zł) na IIT- International Intensive Training – Międzynarodowe Intensywne Warsztaty NVC, to jedyne warsztaty formalnie organizowane przez CNVC (Center for Nonviolent Communication), które jest niezbędnym krokiem na drodze do mojej certyfikacji trenerskiej!

Scalanie Podzielonego Świata, to właśnie motto przyświeca tworzeniu marcowego IIT w Polsce. To najważniejsze i najpiękniejsze doświadczenie, które uczy nie tylko samego NVC, ale daje doświadczenie, możliwość wzięcia udziału w leczących procesach i głębokie zanurzenie się w inny paradygmat.To doświadczenie dla tych, którzy kochają życie i Ja chcę je wnieść do naszej lokalnej rzeczywistości – do naszych spotkań, do rodzin, szkół, urzędów, szpitali, środowisk twórczych, NGO-sów…                

metta.kasia.romaniuk@gmail.com

Magdalena Chmielewska jestem psycholożką, współautorką dziennikarskiej książki “Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia”, mediatorką, prowadzę kręgi kobiet, zajmuje mnie temat duchowości, medytacji oraz komunikacji w duchu NVC. Lubię zadawać sobie pytanie “Czy czuję się żywa?”. Gotuję dla swojej rodziny, słucham snów, ćwiczę jogę, utulam swój nerw błędny, kompostuję odpadki, maluję mandale i uprawiam kiełki. Zbieram na szkolenie z organizacji kręgów naprawczych i/lun na kolejne szkolenie NVC. 

magda_chmiel@wp.pl

Agnieszka Kostrzewa – jestem pasjonatką różnych aktywności rozwojowych, w tym kręgów. Kręgi nauczyły mnie kontaktu ze sobą, relacji z innymi na poziomie serca, dały perspektywę, która pozwala na akceptację – siebie, innych, życia… takimi jacy jesteśmy. Dzięki Kręgom zaczęłam szanować i kochać siebie, nauczyłam się słuchać siebie, akceptować swoje uczucia i potrzeby. Przez ostatnie lata dokonała się we mnie istotna transformacja. Dla mnie bycie z kobietami w przestrzeni serca i wzajemnej akceptacji jest kojące i leczące. Jeśli czujesz podobnie to siądźmy razem, zapraszam Cię.

Od trzech lat prowadzę kręgi kobiet w Warszawie, w CudGrochów.pl. Moją intencją jest by taka cudowna wspólnota kobiet powstała również w moim Piasecznie.

Obecnie zbieram środki na kurs Szkoła Ajurwedy w AgniAjurweda.pl o wartości 12 000 PLN.

Agak125@gmail.com

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl