Koncert bez barier w Piasecznie!

Data publikacji: 24/04/2023

W ostatnią sobotę 22.04.2023 roku w Bibliotece Publicznej w Piasecznie odbyło się niezwykłe wydarzenie artystyczne. Koncert Anny Sroki-Hryń z piosenkami Ewy Demarczyk pt. “Ulica, którą płyną moje obie dłonie” to 13 utworów w niebanalnych wykonaniach. Piosenki wchodzące w skład koncertu to m.in. Taki Pejzaż, Groszki i Róże, Garbus, Czerwonym blaskiem otoczona, Skrzypek Hercowicz, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Czarne Anioły, Karuzela z Madonnami, Na moście w Avignon.

Anna Sroka-Hryń, polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka, wystąpiła wraz z zespołem w składzie: Urszula Borkowska (fortepian); Justyna Baran (skrzypce); Klaudiusz Baran (akordeon); Szymon Linette (perkusja); Mateusz Dobosz (kontrabas) oraz Marcin Świderski (klarnet i saksofon).

Warto wspomnieć, że był to pierwszy koncert w Bibliotece tłumaczony na polski język migowy. Na sali obecni byli głusi zaproszeni za pośrednictwem Polskiego Związku Głuchych. Troje tłumaczy, Anna Makowska, Julia Jakubowska i Igor Siekierka, przekazywało treść piosenek w PJM, budząc zaciekawienie i zachwyt, również słyszącej części widowni.

Publiczność dopisała. Koncert odbył się przy pełnej sali widzów. Artyści zakończyli występ owacjami na stojąco.

Koncert organizowany w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

belka z logotypami