Koncert Cichosza w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 24/11/2022

W sali widowiskowej Biblioteki Głównej w Piasecznie odbył się 18 listopada 2022 roku koncert piosenek Grzegorza Turnaua. Kompozycje znanego i lubianego krakowskiego artysty wykonali wspólnie Ojciec i Syn (pianista Leszek Tylec i wokalista Grzegorz Tylec) oraz Sylwia Biernat – skrzypaczka, pianistka i wokalistka. Tego wieczoru licznie przybyła publiczność bawiła się świetnie mogąc posłuchać utworów Grzegorza Turnaua – często zaprezentowanych w nietypowych, zaskakujących aranżacjach. Każdemu kolejnemu towarzyszyły również, specjalnie przygotowane na tą okazję, wizualizacje. Oprócz największych przebojów, takich jak choćby „Bracka”, „Między ciszą a ciszą” czy „Cichosza”, w sali widowiskowej zabrzmiały też mniej znane utwory Turnaua oraz kompozycje autorskie – zarówno duetu, jak i Sylwii Biernat, utrzymane w stylistyce piosenki poetyckiej. Koncert przypadł spodobał się publiczności na tyle, że artyści na zakończenie wykonali dwa utwory na bis.