ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Kreatywne ONLINE

Data publikacji: 06/08/2020

Już od połowy czerwca Czytelnicy pytali nas czy organizujemy wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Oczywiście! – odpowiadałyśmy – Ale tym razem online na Zoomie.

Czytelnicy reagowali spontanicznie: Na Zoomie? Ale fajnie! Zajęcia online – świetny pomysł! W obecnej sytuacji – genialna inicjatywa! Po ogłoszeniu informacji o zapisach na warsztaty, lista uczestników zaczęła się zapełniać, co bardzo nas ucieszyło.

I tak oto pierwsze zajęcia online miały miejsce w filii w Józefosławiu.

We wtorek 4 sierpnia tworzyliśmy z dziećmi odlotowy pojazd – czyli rakietę. Słomka, gumka z ołówka, kawałek kartki, patyczek, spinacz, gumka recepturka oraz taśma izolacyjna. I rakieta gotowa! Mali majsterkowicze stworzyli odlotowe rakiety. W środę 5 sierpnia robiliśmy słodkie kosmetyki. Trochę wody, kwasek cytrynowy, soda, barwnik i powstała musująca babeczka do kąpieli. Wyglądały pysznie! Szkoda, że nie można było ich zjeść.  Z kolei w czwartek kreatywnie szyliśmy z filcu wesołe i kolorowe torebki na różne drobiazgi. Było sporo zabawy przy “tańcowaniu igły z nitką”. Udało się! Uczestnicy uszyli torebeczki i pięknie je udekorowali.

Pierwsze zajęcia online za nami! Uczestnicy świetnie sobie poradzili, zarówno z obsługą Zooma jak i wykonywaniem zadań. Dzieci pytały nawet kiedy kolejne zajęcia.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl