Krótki kurs języka obcego – język chorwacki

Data publikacji: 04/08/2021

Przed nami kolejna “avantura” językowa! W sierpniu w piaseczyńskich bibliotekach królują kraje bałkańskie. To dobry moment, by zapoznać się z językiem chorwackim. Ze względu na podobieństwo do języka polskiego, nie powinien przysporzyć nam wielu problemów. Oprócz podobnej budowy zdań, możemy się spotkać ze słowami, które brzmią niemal identycznie jak w wersji polskiej.

Trzeba jednak uważać, bo ich znaczenie jest już trochę inne, niż może nam się wydawać. Na przykład  “polako!” znaczy “powoli!” , natomiast “avantura” to … przygoda! Aby poznać podstawowe zwroty – mniej lub bardziej podobne do naszego ojczystego języka, zapraszamy do filii w Józefosławiu, gdzie w ramach akcji “Z książką przez świat” rozdawane są fiszki z językiem chorwackim.