Krótki kurs językowy – język rosyjski

Data publikacji: 08/11/2021

W listopadzie, do bibliotek wkracza literatura i kultura rosyjska. Co za tym idzie – filii w Józefosławiu przyglądamy się językowi rosyjskiemu. Co o nim wiemy ? Na przykład to, że w grupie języków słowiańskich stoi na podium, jeśli chodzi o jego używanie. Posługuje się nim ponad 250 milionów ludzi na świecie. Dużą ciekawość budzi też cyrylica. A co to takiego? Nic innego, jak alfabet. Został on wprowadzony w 1918 roku, przez Piotra Wielkiego. Oprócz tego, że od standardowego alfabetu różni się znakami (które wydają się niemal nie do odszyfrowania) oraz ilością tych znaków. Posiada bowiem aż 33 litery. Wiemy też, że oprócz trudności spowodowanych tak odmiennym zapisem słów, w nauce języka rosyjskiego problem przysporzy nam również fakt, że język rosyjski posiada rozbudowaną gramatykę, bogatą w zasady i wyjątki od tych zasad… Ale nie załamujmy rąk! Zapraszamy do filii w Józefosławiu, gdzie w ramach akcji „Z książką przez świat” poznacie kilka podstawowych zwrotów w tym języku.

Мы приглашаем !