ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Krzysztof Krygier o Egipcie w Klubie Podróżnika

Data publikacji: 03/07/2024

W czwartek 27 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które zgromadziło liczne grono miłośników podróży. Tym razem naszym przewodnikiem był dobrze nam znany Krzysztof Krygier, który zabrał nas w fascynującą podróż po Egipcie.

Krzysztof Krygier, jak zawsze, zachwycił swoją wiedzą i pasją, odkrywając przed nami nieznane zakątki oraz tajemnice starożytnej i współczesnej kultury egipskiej. Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat najpopularniejszych środków transportu w Egipcie, wśród których prym wiodą ryksze motorowe.

Dowiedzieliśmy się również, jak kairski Nilometr – starożytne urządzenie do pomiaru poziomu wody w Nilu – stał się podstawą pierwszego systemu podatkowego na świecie. Krygier zabrał nas także do kairskiej dzielnicy śmieci, gdzie codzienne życie toczy się w specyficznych warunkach i zaskakuje swoją unikalnością.

W dalszej części spotkania odkryliśmy uroki oazy Siwa, której atrakcje przyciągają turystów z całego świata. Poznaliśmy historię Aleksandryjskiego Pałacu Prezydenckiego, który pierwotnie służył zupełnie innym celom. Krygier opowiedział nam także o losach legendarnej Aleksandryjskiej latarni morskiej, jednej z Siedmiu Cudów Świata.

Nie zabrakło również ciekawostek o handlu pamiątkami w Egipcie, który często odbywa się na łodziach płynących po Nilu. Zaskakującą informacją była praktyka mumifikowania krokodyli w Kom Ombo, co miało swoje szczególne znaczenie w starożytnych wierzeniach Egipcjan.

Spotkanie obfitowało w liczne pytania od uczestników, na które Krzysztof Krygier chętnie odpowiadał, dzieląc się swoimi doświadczeniami i anegdotami z podróży po Egipcie.

Już teraz zapraszamy na następne spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się we wrześniu. Do zobaczenia!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl