Książka niejedno ma imię – pierwsza wizyta w bibliotece

Data publikacji: 05/06/2023

W poniedziałkowe przedpołudnie 5 czerwca 2023 roku, Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego Harwardzik.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z biblioteką. Zobaczyły książki dla najmłodszych, nieco starszych, młodzieży oraz tzw. “młodych dorosłych”. Poznały bogaty zbiór audiobooków, filmów, komiksów, mang, czasopism, a także książek popularnonaukowych. Dowiedziały się również jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz jak można się do niej zapisać.

Odwiedziły, także drzewko Kubusia Puchatka, odpoczęły w “bibliotecznym domku” oraz poznały naszą żyrafkę i leniwca, (czyli sensoryczne tablice manipulacyjne).

Po bibliotecznej podróży przyszedł czas na lekturę. Najmłodsi wysłuchali opowieści “Biblioteka” z serii książeczek “Przygody Fenka”.

O tym, że książka nie jedno ma imię mogli przekonać się poznając obszerny zbiór książek pop-up, dźwiękowych, zapachowych, ruchomych i wielu, wielu innych.

Na zakończenie spotkania najmłodsi wykonali zakładki do książek z kolorowymi sowami.