Książkowa sensoryka dla smyka – spotkanie lutowe

Data publikacji: 15/02/2023

W sobotnie przedpołudnie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu “Książkowa sensoryka dla smyka”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania piosenki “Panie Janie”. Przygrywała nam książeczka dźwiękowa “Polskie piosenki dla dzieci”.

Następnie wysłuchaliśmy książeczki dźwiękowej z efektem świetlnym “Magiczne przygody Dinka”. Jest to książeczka interaktywna, w której dzieci muszą wykonywać dźwiękowe polecenia typu “zaklaszcz, zagraj, zastukaj”.

Później poznaliśmy “Zwierzaki z głośnej paczki”. Dzieci w momencie głaskania zwierzątek mogły usłyszeć jakie wydają dźwięki: miauczenie kotka, szczekanie pieska, gdakanie kurki itp.

Głaskaliśmy również dzikie zwierzątka z książeczką “Pogłaszcz dzikie zwierzątko” z serii “Przytulki”. Najmłodsi mogli pogłaskać wiewiórkę, jeżyka, a nawet niedźwiadka.

Potem przenieśliśmy się w świat prehistorycznych dinozaurów. Dzieci mogły dotknąć między innymi stegozaura, brontozaura, czy triceratopsa.

Pozostając ciągle w temacie zwierząt i przyrody z zamkniętymi oczkami mogliśmy się zagłębić w dźwięki przyrody z książeczką “Odgłosy przyrody”. Słuchaliśmy szumu wodospadu, pękającego lodu, kropel wody spadających w jaskini itp.

Na zakończenie spotkania przenieśliśmy się do parku rozrywki z książeczką ruchową z serii “Miś Pracuś”.