Książkowa sensoryka dla smyka – spotkanie pierwsze

Data publikacji: 02/11/2021

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Książkowa sensoryka dla smyka”. W sobotnie przedpołudnie 23 października, najmłodsi mieli okazje zapoznać się z książeczkami za pomocą zmysłów dotyku i zapachu. Rozpoczęliśmy integracyjną zabawą paluszkową, która miała za zadanie wzmocnić więź rodzica z dzieckiem. Potem, przenieśliśmy się w książkowo-sensoryczną podróż do ZOO oraz nad morze. Dzieci mogły między innymi dotknąć grzywy lwa, brzuszka pandy, łusek węża, ryby, czy skóry ośmiornicy. Po doznaniach dotykowych przyszedł czas na zapachowe. Za pomocą aromatycznych książeczek zapach truskawki, banana, kokosa, lasu, morza i innych pięknie pachnących rzeczy, nie był już dla dzieci tajemnicą. Na zakończenie spotkania uczestnicy wysłuchali książeczki „Dobranoc mała pando!” oraz zatańczyli wspólnie taniec do piosenki o dwóch małych pieskach.