Książkowe Pogadanki Pielęgniarki #3 – Higiena osobista

Data publikacji: 25/08/2020

To już trzeci odcinek naszego filmowego cyklu “Książkowe Pogadanki Pielęgniarki”! Zapraszamy wszystkie ciekawskie dzieciaki i nie tylko na kolejne spotkanie z Magdą – pielęgniarką. Dziś opowie nam o higienie osobistej – miejcie oczy i uszy szeroko otwarte!

“Myć się czy nie myć: oto jest pytanie…” –  tym odcinku dowiecie się, czym jest higiena. Poznacie jej 6 głównych zasad, które zapewnią Wam zdrowe i pachnące życie. Przyjrzymy się bakteriom zamieszkującym w pępku, zębach i innych zakamarkach ludzkiego ciała.

Drodzy Rodzice, udostępnijcie swoim dzieciom to ciekawe spotkanie z książką i wiedzą. Cykl “Książkowe Pogadanki Pielęgniarki” to krótkie filmiki przygotowane z myślą o najmłodszych odbiorcach, przekazujące wiedzę z danej dziedziny “w pigułce”, w oparciu o ciekawą literaturę. Spotkania prowadzi Magdalena Osiennik. Zapraszamy!

Wspominane książki:

• “Brud” Olga Woźniak, Patryk Mogilnicki, Wydawnictwo Hokus-Pokus
  • “Stopy” Genichiro Yagyu, Wydawnictwo TAKO
  • “Pępek” Genichiro Yagyu, Wydawnictwo TAKO
  • “Zęby” Genichiro Yagyu, Wydawnictwo TAKO
  • “Ale Smrodek!” Roca Elisenda, Losantos Cristina, Wydawnictwo Debit

Do zobaczenia w kolejnych filmach!