ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Książkowy Kalendarz Adwentowy

Data publikacji: 02/12/2020

Drodzy Czytelnicy!

Przygotowaliśmy dla Was Książkowy Kalendarz Adwentowy.
Każdego dnia Adwentu spodziewajcie się polecenia innej książki. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania i wspólnego Świątecznego odliczania.

Kalendarz pomogły nam stworzyć Eko Babki z piaseczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Serdecznie dziękujemy pomoc w realizacji projektu i stworzenie tej cudownej świątecznej atmosfery.

🎄🎄🎄

1 grudnia – “Idź i czekaj mrozów” Marta Krajewska
Tę książkę poleca Wam Małgosia z Oddziału dla Dzieci. Jest to wciągająca opowieść w pięknej zimowej scenerii, oparta na mitologii słowiańskiej.

👉Poza Biblioteką Główną możecie ją wypożyczyć w naszych filiach w Józefosławiu, Zalesiu Dolnym oraz na ul. Kościuszki.

2 grudnia – “Boże Narodzenie w Lost River” Fannie Flagg
Tę pozycję poleca Wam Hania z filii Centrum przy ul. Szkolnej. Akcja książki dzieje się w małym magicznym miasteczku na południu Alabamy. Pełna jest ciepła, humoru i nadziei – w sam raz na grudniowe wieczory! Pierwszy polski tytuł tej książki to “Święta z kardynałem”, w naszych bibliotekach znajdziecie ją w obu tłumaczeniach.

👉Poza Biblioteką Główną możecie ją wypożyczyć w naszych filiach w Józefosławiu, Zalesiu Dolnym, Zalesiu Górnym, Głoskowie i na ul. Kościuszki oraz ul. Szkolnej.
 
3 grudnia – “Był sobie pies” W. Bruce Cameron
Ta książka to propozycja Agnieszki z Oddziału dla Dzieci Biblioteki Głównej. Jest to jednocześnie zabawna jak i przejmująca opowieść o kilku wcieleniach jednego czworonoga. Książka ta doczekała się również ekranizacji w reżyserii Lassego Hallströma.
 
👉Poza Biblioteką Główną możecie ją wypożyczyć w naszych filiach w Głoskowie, Jazgarzewie, Zalesiu Górnym, Zalesiu Dolnym, Józefosławiu, Złotokłosie oraz na ul. Kościuszki. W niektórych placówkach dostępna również jako audiobook!
 
4 grudnia – “Rok polski” Zofia Kossak
Książka ta to swojego rodzaju kalendarz, w którym miesiąc po miesiącu opisane są polskie tradycje, wierzenia i obyczaje charakterystyczne dla każdej z pór roku. Do sięgnięcia po tę lekturę zachęca Iwona z Działu Opracowania.
 
👉Poza Biblioteką Główną możecie ją wypożyczyć w filii w Zalesiu Dolnym.
 
5 grudnia – “Bóg nigdy nie mruga” Regina Brett
Jest to książka, którą poleca Wam Asia z filii przy ulicy Kościuszki. To zbiór 50 lekcji, które autorka przedstawia przytaczając własne, niejednokrotnie bardzo trudne przeżycia. Niesamowicie inspirująca, budująca i dająca nadzieję na szczęście wśród trudów życia.
 
👉Poza Biblioteką Główną możecie ją wypożyczyć w filiach w Zalesiu Dolnym, Zalesiu Górnym, Józefosławiu oraz przy ul. Szkolnej i ul. Kościuszki.
 
6 grudnia  – “Shantaram” Gregory David Roberts
To biograficzna powieść, w której autor opisuje swoją trudną, kryminalną przeszłość oraz drogę do odnalezienia prawdy o sobie. Książkę tę poleca Wam Beata, którą możecie spotkać w filii w Jazgarzewie.
 
👉Zapraszamy do wypożyczania w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Józefosławiu, Głoskowie, Złotokłosie, Zalesiu Górnym, Zalesiu Dolnym oraz na ul. Kościuszki i ul. Szkolnej.
 
7 grudnia – “Wędrowne ptaki” Karolina Wilczyńska
Kolejny tydzień grudnia rozpoczynamy poleceniem Ani z filii w Józefosławiu. “Wędrowne ptaki” to pierwszy tom cyklu “Rok na Kwiatowej”. W cyklu tym poznajemy losy czterech przyjaciółek, mieszkanek jednego bloku. Każdy z tomów poświęcony jest historii i trudom życia innej z pań.
 
👉Zapraszamy do wypożyczania w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Józefosławiu, Głoskowie, Złotokłosie, Zalesiu Górnym, Zalesiu Dolnym, Jazgarzewie oraz na ul. Kościuszki i ul. Szkolnej.
 
8 grudnia – “Podarunek” Cecelia Ahern
Tę książkę poleca Żaklina z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej. “Podarunek” to opowieść o niezwykłej przemianie, jaka dokonuje się w głównym bohaterze w czasie Świąt. Jednak ta historia, w przeciwieństwie do wielu jej podobnym, nie kończy się banalnym happy endem. Sprawdźcie sami!

👉Poza Biblioteką Główną tę książkę znajdziecie w naszych filiach w Zalesiu Górnym i przy ul. Szkolnej.

9 grudnia – “Mazel Tow” J. S. Margot
Tę książkę poleca Wiola z filii w Głoskowie. Autorka opisuje w niej swoje wspomnienia z czasów, gdy popołudnia spędzała ucząc dzieci z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny. Jest to opowieść o dwóch zupełnie odmiennych światach, które w kontakcie rodzą zarówno nieporozumienia jak i niezwykłe przyjaźnie.

👉Poza Biblioteką Główną tę książkę znajdziecie w naszych filiach w Zalesiu Górnym, Złotokłosie i Głoskowie.
 
10 grudnia – “Jednostka” Ninni Holmqvist
Tę książkę poleca Agata z Multicentrum. Jest to dystopijna powieść o niedalekiej przyszłości, gdzie każdemu z góry narzucona jest rola, jaką ma odegrać w społeczeństwie. Przerażająca opowieść o tym w jaki sposób mogą ewoluować i wpłynąć na nasze życie współczesne regulacje prawne.

👉Tę książkę wypożyczycie wyłącznie w Bibliotece Głównej!

11 grudnia – “Każdy szczyt ma swój czubaszek” Maria Czubaszek
Ta pozycja to książka-wywiad, który z Marią Czubaszek przeprowadził Artur Andrus. “Naprawdę świetny wywiad i mnóstwo ciętej riposty!” – poleca Jowita z Oddziału dla Dorosłych biblioteki Głównej.

👉Poza Biblioteką Główną tę książkę wypożyczycie w naszych filiach w Głoskowie, Józefosławiu, Zalesiu Dolnym, na ul. Kościuszki i ul. Szkolnej oraz w punkcie bibliotecznym w Bobrowcu.

12 grudnia – “Legenda” David Gemmell
Jest to powieść z gatunku high fantasy. Powstała w latach siedemdziesiątych i zapoczątkowała powstanie całej, klasycznej już dla swojego gatunku, Sagi Drenajów. Tę pozycję poleca Przemek z Multicentrum.

👉Tę książkę wypożyczycie wyłącznie w Bibliotece Głównej.
 
13 grudnia – “Wstąp do El Encanto” Susany Lopez Rubio

Akcja książki rozgrywa się w XX-wiecznej tętniącej życiem Hawanie. To romantyczna historia zakazanej miłości, której tło stanowią rewolucja i barwna duma stolicy Kuby – luksusowy dom towarowy El Encanto.
 
👉Tę książkę wypożyczycie w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Zalesiu Górnym i na ul. Kościuszki.
 
14 grudnia – “27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko
Ten przejmujący reportaż opowiada o wstrząsającej części historii Kanady. Przedstawia wydarzenia, o których do tej pory nie mówiono. Czy Kanada rzeczywiście jest pokojowo zbudowanym idyllicznym państwem? Ewa z Działu Opracowania zachęca, abyście sprawdzili to sami!
 
👉Tę książkę w formie papierowej oraz na audiobooku wypożyczycie wyłącznie w Bibliotece Głównej!
 
15 grudnia – “Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargas Llosa
Ta książka to powieść o bezgranicznej, lecz toksycznej miłości. Napisana barwnym, obrazowym językiem, wciąga i wzbudza emocje. Do sięgnięcia po tę pozycję zachęca Aldona z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej.
 
👉Poza Biblioteką Główną, tę książkę możecie wypożyczyć w naszych filiach w Józefosławiu, Zalesiu Górnym, Jazgarzewie, na ul. Kościuszki oraz w punkcie bibliotecznym w Bobrowcu.
 
16 grudnia – “Zaplątana miłość” Karolina Wilczyńska
To pierwszy tom z cyklu “Stacja Jagodno”. W każdym kolejnym tomie cyklu odwiedzamy w raz z bohaterami urokliwą miejscowość w Górach Świętokrzyskich. Stałe miejsce akcji jest tłem dla wydarzeń różnych bohaterów. Tę serię poleca Ania z filii w Józefosławiu.
 
👉“Zaplątaną miłość” wypożyczycie we wszystkich naszych bibliotekach!
 
17 grudnia – “Złodziejka książek” Markus Zusak
Młodszy brat Liesel, tytułowej złodziejki książek, umiera na samym początku II Wojny Światowej. Podczas pogrzebu chłopca, jego siostra kradnie pierwszą w swoim życiu książkę. To wydarzenie otwiera przed nią zupełnie nowy świat.

👉Tę książkę wypożyczycie we wszystkich naszych bibliotekach!

18 grudnia – “Chata” William P. Young
Książka ta opowiada historię Macka, którego córka kilka lat wcześniej została zamordowana. Pewnego dnia Mack dostaje tajemniczy list, który, jak wnioskuje, napisał do niego sam Bóg. Autor listu zachęca Macka do odwiedzenia chaty, w której zmarła jego córka… Poleca Monika z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej.

👉Tę książkę wypożyczycie w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Głoskowie, Bogatkach, Józefosławiu, Jazgarzewie, Złotokłosie i na ul. Kościuszki.

19 grudnia – “Sztuka słyszenia bicia serca” Jan-Philipp Sendker
To piękna powieść o prawdziwej miłości, której nie zabija czas ani odległość. O miłości, dzięki której stajemy się silniejsi i idziemy przez życie z podniesioną głową. To wartościowa pozycja, którą warto przeczytać przed Świętami, lub podarować ją komuś bliskiemu w prezencie! Poleca Edyta z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej.

👉Poza Biblioteką Główną wypożyczycie ją w naszych filiach w Józefosławiu, Złotokłosie i na ul. Kościuszki

20 grudnia – “Pejzaż z Aniołem” Magdalena Kordel
To wzruszająca powieść o tym, że nie warto tracić nadziei! Opowiada historię Ady, która od śmierci ojca nienawidzi Świąt. Jednak w tym roku wszystko ma się zmienić… Poleca Natalia z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej!

👉Do wypożyczenia w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Józefosławiu, Złotokłosie, Bogatkach, Jazgarzewie i na ul. Kościuszki.

21 grudnia – “Po prostu razem” Anna Gavalda
Ten francuski bestseller opowiada historię czterech, pozornie zupełnie niepasujących do siebie osób, które dziwnym zbiegiem okoliczności wprowadzają się do wspólnego mieszkania. To pełna humoru powieść o odkrywaniu piękna życia.

👉Tę książkę wypożyczycie w Bibliotece Głównej i w filiach w Złotokłosie oraz przy ul. Szkolnej i ul. Kościuszki.
 
22 grudnia – “Dziecięce koszmary” Lisa Gardner
Głównymi bohaterami tej książki są trzy kobiety – detektyw, pielęgniarka z oddziału dziecięcego szpitala psychiatrycznego oraz matka wychowująca chorego syna. Ich wątki splatają się ze sobą, składając w misterną układankę. Ten thriller psychologiczny trzyma w napięciu do ostatniej strony! Poleca Monika z Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej.

👉W naszych bibliotekach wypożyczycie ją zarówno w wersji papierowej jak i na audiobooku!

23 grudnia – “Sekret Heleny” Lucinda Riley
Tytułowa Helena wraca po latach na Cypr, gdzie w młodości spędziła wakacje. Tym razem jednak musi przypilnować, aby jej mąż i syn nie dowiedzieli się o wydarzeniach, które miały tam miejsce przed laty…
Tę książkę poleca Wam Renata, nasza instruktorka ds. merytorycznych oraz kierowniczka Działu Udostępniania.

👉Poza Biblioteką Główną tę książkę możecie wypożyczyć w naszych filiach w Józefosławiu, Złotokłosie, Zalesiu Górnym, Jazgarzewie oraz na ul. Kościuszki.

24 grudnia

“Oskarżenie” Remigiusz Mróz
Tę książkę poleca Wam nasza dyrektor Sylwia Chojnacka-Tuzimek. Remigiusza Mroza chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, to w końcu jeden z najbardziej poczytnych polskich autorów kryminałów. Sylwia poleca “Oskarżenie” szczególnie, ponieważ akcja tego wciągającego kryminału dzieje się na terenie gminy Piaseczno, między innymi w Szpitalu św. Anny.

👉Tę książkę wypożyczycie w naszych bibliotekach zarówno w formie papierowej jak i na audiobooku.

“Nie zabijać pająków” Irena Matuszkiewicz
To polecenie od dyrektora Biblioteki, Łukasza Załęskiego. Pewnego dnia były policjant zostaje znaleziony martwy. Śledztwo nie będzie jednak proste, ponieważ wszyscy mieszkańcy kamienicy, w której mieszkała ofiara, mają motyw. Kto okaże się mordercą?

👉Do wypożyczenia w Bibliotece Głównej oraz w filiach w Głoskowie, Józefosławiu, Zalesiu Dolnym, na ul. Kościuszki i ul. Szkolnej.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl