ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Książkowy shadow box

Data publikacji: 14/05/2024

Tydzień Bibliotek trzeba uczcić czymś wyjątkowym i w filii w Józefosławiu rzeczywiście dzieją się czary. Grupa dorosłych scraperek odeszła na chwilę od grzecznych albumików i postanowiła dać drugie życie starym książkom. W książkach pierwotnie przeznaczonych na makulaturę, zaczęły powstawać shadow boxy. Po wycięciu środków książek pojawiło się miejsce na miniaturowe elementy. Posklejałyśmy mini książeczki, półeczki, obrazki z tekturek, fotele do czytania, wypełniłyśmy brokatem mini buteleczki.
Wszystkie te przestrzenne, warstwowe kompozycje zostały powklejane do głębokich “ramek”. Każda z pań miała własną wizję zagospodarowania przestrzeni w shadow boxie, jednak większość uczestniczek podkreśliła fakt, że w ich domach królują regały z książkami.
Scenki przedstawiają różne światy. Przeważnie są to biblioteki, domowe pokoje, wygodne miejsca do czytania ale i francuska winnica, świat zegarów i magiczne wyobrażenie podniebnej biblioteki. Jestem bardzo dumna z moich warsztatowiczek, świetnie poradziły sobie z trudnym zadaniem. Shadow boxy zdobią teraz regał wystawowy w filii w Józefosławiu. Można je podziwiać do końca maja. Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej wystawy.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl