Ładne rzeczy Mamy i Córki

Data publikacji: 13/01/2023

Zachęcamy do oglądania wystawy Marioli i Hani Michalczyk, czyli mamy i córki, które robią tworzyć ładne rzeczy. Haft, szycie, patchwork, piękny dobór tkanin, wzorów i kolorów – to wszystko znajdziecie w gablocie obok wejścia do biblioteki w Zalesiu Górnym.

A tak twórczynie piszą o sobie:

W wolnych chwilach lubimy tworzyć ładne rzeczy. Lubimy haftować i szyć. Niektóre prace powstały z chęci obdarowania bliskich nam osób, a inne dla czystej przyjemności lub dlatego, że po prostu były potrzebne.

Haftowanie mnie uspokaja i wycisza, a szycie daje wiele możliwości, bardzo “wciąga”. Lubię mieszać kolory i tkaniny, to jest trochę jak malarstwo – Hania.

Mam wykształcenie plastyczne i to pomaga mi w doborze tkanin, wzorów, kolorów. Szycie patchworkowych projektów to wspaniała przygoda, to połączenie rzemiosła i sztuki. Tę przygodę zaczęłam kilka lat temu na zajęciach w Domu Kultury w Zalesiu. Szycie coraz bardziej mnie pochłania, daje ogromną radość i poczucie spełnienia. Czasem na potrzeby swoich prac haftuję niewielkie wzory, niektóre zaś są autorstwa Hani – tak więc dwa pokolenia połączyła wspólna pasja – Mariola.