Lato w mieście w bibliotece

Data publikacji: 07/07/2021

W ramach akcji Lato w mieście Oddział dla dzieci i młodzieży gościł dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie. 30 czerwca uczniowie brali udział w spotkaniach czytelniczo-plastycznych przy kubusiowym drzewku, oglądając między innymi przepięknie wydania książek pop-up autorstwa Roberta Sabudy. 6 lipca dzieci wysłuchały i obejrzały opowieści ukryte w japońskim teatrzyku kamishibai. Z okazji miesiąca z kulturą francuską wybraliśmy baśń Charlesa Perrault „Kot w butach” oraz nieznaną wcześniej naszym najmłodszym gościom opowieść o „Zajączku, który nie chciał się dzielić”.