ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Lekcja biblioteczna

Data publikacji: 29/05/2024

W dniu 29 maja filię w Józefosławiu odwiedzili zerówkowicze z Przedszkola Przyjaciele Kubusia. Na początku wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się z zasadami korzystania z niej.

Następnie siedmiolatki wysłuchały japońskiego teatrzyku kamishibai ”O wilku i siedmiu koźlątkach”. Ta opowieść na podstawie baśni braci Grimm opowiada historię kózki, mamy siedmiorga dzieci, która pewnego dnia musiała wybrać się do lasu po pożywienie dla małych koźlątek a przed wyjściem ostrzegała swoje dzieci przed złym wilkiem i jego niecnymi zamiarami, Dzieci obiecały mamie, że nie otworzą drzwi wilkowi. Jednak okazało się, że wilk był bardzo przebiegły, a koźlątka naiwne. Dały się oszukać wilkowi, który je połknął. Na szczęście matka koza po powrocie uratowała swoje dzieci i historia skończyła się szczęśliwie. Bajka ta uczy żeby słuchać się zawsze mamy i nie rozmawiać oraz nie otwierać drzwi nieznajomym.

Później siedmiolatki zakręciły Kołem Fortuny, na którym mogły wylosować pytanie, zadanie bądź zagadkę. Oczywiście dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek oraz sprytem podczas wykonania zadań.

Na zakończenie dzieci z dużym zainteresowaniem oglądali książki, gry planszowe oraz audiobooki i filmy z działu dla dzieci.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl