ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Lekcja biblioteczna – Bajka o złotym jajku

Data publikacji: 27/05/2024

24 maja filię w Józefosławiu odwiedziły Misie z Przedszkola Przyjaciele Kubusia. Na początku wizyty przedszkolaki zwiedziły naszą bibliotekę oraz dowiedziały się co mogą wypożyczać i jak się zapisać do biblioteki. Dzieci zapoznały się z zasadami akcji „Mała książka – Wielki człowiek”.

Następnie przedszkolaki wysłuchały japońskiego teatrzyku kamishibai pt.: „Bajka o złotym jajku”. To historia dwójki staruszków mieszkających w małej chatce w środku lasu. Są biedni, jednak nie skarżą się na swój los. Mają, gdzie mieszkać i co jeść. Mają siebie. Posiadają również jedną kurę, która pewnego dnia postanawia sprawić im niespodziankę. W podziękowaniu za ich dobroć znosi dla nich złote jajko… Bajka pokazuje w bardzo prosty i sugestywny sposób, że bogactwo materialne wcale nie jest gwarancją szczęścia. Liczy się coś zupełnie innego.

Później dzieci zakręciły Kołem Fortuny, na którym mogły wylosować pytanie, zadanie bądź zagadkę. Oczywiście przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek oraz sprytem podczas wykonania zadań.

Na zakończenie pięciolatki z dużym zainteresowaniem oglądali książki, gry planszowe oraz audiobooki i filmy z działu dziecięcego oraz wysłuchali dwóch bajek „Kicia Kocia w bibliotece” oraz „Franklin i książka z biblioteki”

Dziękujemy za wspólną zabawę! To była bardzo udana lekcja!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl