ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Lekcja biblioteczna – Emocje na podstawie książek “Kolorowy Potwór” i “Gucio”

Data publikacji: 07/06/2024

W piątkowy poranek Filię Głosków odwiedziła klasa I C ze Szkoły Podstawowej z Głoskowa, z którą spotkaliśmy się na lekcji bibliotecznej o emocjach.

Na początku omówiliśmy zasady korzystania z biblioteki, ile można wypożyczyć książek, co to jest karta biblioteczna, kim jest bibliotekarz, a kim czytelnik. 

Później  przeszliśmy do rozmowy na temat emocji: co to są emocje, które są pozytywne, a które działają na nas źle. Dzieci poznały bohatera książek Kolorowego Potwora, książka z cyklu pop-up bardzo się spodobała.

Następnie dzieci opowiadały  jakie im dziś towarzyszą emocje, dostawały naklejki z kolorami, które odpowiadają ich emocjom; zastępowaliśmy negatywne emocje pozytywnymi. Włączyliśmy do zabawy również Panie Nauczycielki.

W dalszej części lekcji czytaliśmy książkę “Gucio się denerwuje” i wykonaliśmy wspólnie ćwiczenia oddechowe, które pomagają pokonać złość. Aż w końcu przyszedł czas na Teatrzyk Kamishibai i bajkę „O borsuku, który na cały świat się obraził”, która też dotyczy emocji i odczuć.

Na koniec spotkania uczniowie mogli pobuszować wśród regałów z książkami i wypożyczyć książki.

Przygotowaliśmy również dla dzieci specjalną fotoramkę z minkami, w której każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i Paniom Nauczycielkom za wspaniałe spotkanie.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl