Lekcja biblioteczna z przedszkolem Harwardzik

Data publikacji: 15/09/2021

W ubiegłym tygodniu Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły dzieci z przedszkola “Harwardzik”. Na lekcji bibliotecznej przedszkolaki dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co to jest audiobook oraz o możliwości wypożyczenia książek, filmów, mang i komiksów. Dzieci obejrzały książki rozkładane, ruchome i pop-upowe. Później wysłuchały opowieści Doroty Gellner pt.:” Bzdury na temat góry”.  Po lekturze przyszedł czas na bajkowe zgadywanki. Za dobrą odpowiedź otrzymały słodką nagrodę. Na zakończenie odwiedziły również Multicentrum, gdzie atrakcji nie było końca. Najbardziej podobała się multimedialna podłoga. Zajęcia zrobiły na przedszkolakach bardzo duże wrażenie. Zapewniły, że odwiedzą nas ponownie.