Lekcje o legendach i nie tylko

Data publikacji: 10/10/2022

Filia w Józefosławiu zaprosiła dzieci z przedszkola Przyjaciele Kubusia na dwie lekcje biblioteczne.

Na wstępie przedszkolaki zostały zapoznane z biblioteką i zasadami wypożyczania zbiorów. Następnie obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Legenda o królu kruków”. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zainteresowaniem. Po teatrzyku przyszedł czas na przeglądanie najciekawszych dziecięcych książek. Była to luźniejsza chwila, gdzie przedszkolaki mogły wybierać z półek to, co im wpadło w oko. Później wysłuchały kolejnej legendy, tym razem była to „Legenda o złotej kaczce”. Na koniec dzieci kolorowały kolorowanki związane z wcześniej poznanymi opowieściami.

Serdecznie dziękujemy za przemiłe wizyty.