ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Letnie podróże po literaturze – śladami Lassego i Mai

Data publikacji: 15/07/2022

W czwartek, 30 czerwca 2022 r., na Zimnych Dołach odbył się międzypokoleniowy Piknik Literacki na powitanie lata. 

Organizatorki, mieszkanki powiatu piaseczyńskiego – Ola, Monika i Magda, zaplanowały szereg atrakcji związanych z literaturą.  Głównym punktem programu była gra terenowa nawiązująca do serii książek “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, w której wzięły udział dwie drużyny dzieci w wieku szkolnym. Pokonanie trasy i rozwiązanie zagadek każdej z drużyn zajęło ponad godzinę, na uczestników czekały upominki oraz dyplomy z odznaką detektywa.

W czasie imprezy obyły się także warsztaty kreatywne, na których można było przygotować zakładkę do książki, malowanie buziek, bańki mydlane XXL i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Uczestnicy wydarzenia wzięli także udział w ognisku, na którym można było samodzielnie upiec pyszne kiełbaski. 

Wydarzenie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie. Zainteresowanie przewyższyło oczekiwania organizatorek – na piknik zapisało się około 80 osób. Wśród gości znaleźli się także bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lesznowoli, którzy wręczali uczestnikom zabawy książki w akcji #zabierzksiążkęnawakacje. Dziękujemy za liczne przybycie członkom lesznowolskiego Klubu Senior+ w Magdalence oraz czytelnikom, którzy wraz z rodzinami bawili się z nami w detektywów.

Cykl wydarzeń pod hasłem “Letnie podróże po literaturze” został zgłoszony w Konkursie na Inicjatywę Oddolną w ramach projektu BLISKO realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie i przeszedł pomyślą weryfikację. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl