Usługa języka migowego
Power

Lipcowe DKK – Bóg rzeczy małych

Data publikacji: 26/06/2024

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się we wtorek 23 lipca o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki Głównej. Podczas spotkania porozmawiamy o powieści „Bóg rzeczy małych” autorstwa indyjskiej pisarki  Arundhati Roy.

Odznaczająca się kunsztowną narracją, głęboko poruszająca historia o miłości i śmierci, szaleństwie i nadziei, radości i utraconym dzieciństwie to prawdziwe arcydzieło liryzmu. Jest to książka niezwykła, dociera bowiem do najgłębszych pokładów psychiki i odkrywa najbardziej intymne przeżycia. Arundhati Roy w Bogu Rzeczy Małych wykazała niezwykłą odwagę w pokonywaniu obyczajowych i społecznych tabu, w demaskowaniu świata pozornych wartości.

Bohaterami tej pięknej powieści są trzy osoby: bliźnięta, chłopiec i dziewczynka, oraz ich matka. Dzieci żyją w barwnym, dziwnym i zabawnym kokonie ochronnym, tworzonym przez ich własny głęboki i tajemny związek, bliskość matki i bezpieczeństwo miejsca – domu i miasteczka na południu Indii, w Kerali. Książka Arundhati Roy powstała z gniewu wobec okrucieństwa i obłudy oraz z zachwytu wobec tego, co zawsze świeże i nowe, choć odwieczne.

Opisy powieści pochodzą z portalu: lubimyczatac.pl

Na lekturę dodatkową czytelniczki wytypowały książkę „Miasto zwycięstwa” pióra Salmana Rushdie.

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno