ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Lisie opowieści “O sołtysie Salomonku i tęczy”

Data publikacji: 23/05/2024

W czwartek 16 maja, odbyły się kolejne warsztaty literacko–plastyczne z cyklu “Lisie opowieści” w filii w Józefosławiu.

Tym razem dzieci zapoznały się z książką “O sołtysie Salomonku i tęczy” Marcina Szczygielskiego. To opowieść o tęczy, która odpowiada na nurtujące sołtysa Salomonka pytanie “do czego służy tęcza?”

Ta przepiękna książka skłania do zastanowienia, czy naprawdę wszystko na świecie musi czemuś służyć. Czy nie wystarczy, że tęcza istnieje i że możemy się nią zachwycać? Najlepiej patrząc wspólnie, w jednym kierunku. Jak rodzina Joachimka, która już wie, co jest najważniejsze w życiu. I do czego służy tęcza. O ile w ogóle służy, a nie po prostu… jest.

Po wysłuchaniu książeczki, na dzieci czekała praca plastyczna. Uczestnicy malowali farbami tęczę. Zabawy przy tym było co niemiara. Dzieci malując palcami, mogli swobodnie rozcierać farby, mieszać kolory i w łatwy sposób pokrywać barwami stosunkowo dużą przestrzeń. To nie tylko sprawiło uczestnikom wiele radości, lecz także pobudziło wyobraźnię i wyzwalało ekspresję twórczą. Metoda malowania paluszkami, przyniosła nam dużo frajdy.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl