Literatura włoska w DKK w lutym

Data publikacji: 28/01/2022

Podczas pierwszego w tym roku spotkania DKK uczestniczki zdecydowały, że kolejne spotkanie odbędzie się pod znakiem literatury włoskiej. Książką, o której będziemy rozmawiać jest “Córka” Eleny Ferrante

“Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Gdy jej córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, może się wydawać, że czeka ją okres pełen bólu i melancholii. Tymczasem kobieta z zażenowaniem stwierdza, że czuje się wolna, a jej życie staje się lżejsze.
Leda postanawia wyjechać na wakacje nad morze, na południe kraju. Kilka pierwszych dni upływa jej spokojnie, do czasu aż kobieta spotyka pewną obcesową rodzinę, w obecności której czuje niepokój, a czasem nawet strach.
Jedno, z pozoru niewinne, zdarzenie, sprawia, że do Ledy powracają wspomnienia wyborów, których dokonała jako matka, a które poważnie wpłynęły na losy jej rodziny. Z czasem ta spokojna opowieść o odkrywającej siebie na nowo kobiecie staje się historią konfrontacji z przeszłością i trudnym macierzyństwem…” – opis z lubimyczytać.pl

Oprócz głównej dyskusji o tej lekturze, porozmawiamy również o książce “Imię róży” Umberto Eco.

Zapraszamy do Biblioteki Głównej we wtorek, 15 lutego 2022 r., o godzinie 18:00.