Majowe spotkanie z książkową sensoryką – Tydzień Bibliotek

Data publikacji: 16/05/2023

Z okazji Tygodnia Bibliotek w sobotnie przedpołudnie 13 maja 2023 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się kolejne spotkanie z książkową sensoryką.

Rozpoczęliśmy zabawą ruchową z chustą animacyjną.

Potem zaśpiewaliśmy piosenki “Stary niedźwiedź” i “Jadą, jadą misie”.

Następnie dzieci poznały odgłosy krokodyla, delfina, wieloryba i innych zwierząt z książeczką “Odgłosy zwierząt” z serii “Dotknij i posłuchaj’.

Poznaliśmy również odgłosy innych egzotycznych zwierząt zamieszkujących tereny sawanny, lasów równikowych oraz pustynnych.

Po doznaniach fonetycznych przyszedł czas na przepiękne doznania zapachowe. Dzięki książeczce “Ogród” z serii “Moja pachnąca książeczka”, dzieci poznały między innymi zapachy bzów, jaśminu, czy też róży.

Rozpoznawaliśmy również odgłosy zwierząt z książeczką “Who said woof?”. Po odgadnięciu odgłosu zwierzątka, dzieci miały okazję pogłaskać ich mięciutkie futerka, czy też puszyste wełenki.

Poznaliśmy również zwierzęta zamieszkujące tereny rzeczne dzięki książeczce dotykowej “Rzeka” z serii “Dotykam poznaje”.

Na zakończenie wraz z “Misiem Pracusiem” przenieśliśmy się do podwodnego świata pełnego skarbów.