Majowe warsztaty dla dzieci – Literka Cyferka

Data publikacji: 22/05/2023

W środowe popołudnie, 17 maja 2023r, odbyły się warsztaty Literka-Cyferka-Obrazek. Uczestnicy zebrali się w sali “Za kotarą” w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Na wstępie dzieci obejrzały książeczki o alfabecie i literkach dostępne do wypożyczeń. Pani prowadząca opowiedziała o poprzednich warsztatach z tego cyklu. Dzieci były zachwycone magiczną przemianą literki T w kolorową biedroneczkę. Błyskawicznie powstawały kolejne rysunki : motyl z literki I, rybka z literki F, sowa z literki U i wiele innych. Dzieci przedstawiały własne projekty rysunków z literek i cyferek.

W trakcie tworzenia wspaniałych plastycznych przemian , uczestnicy odgadywali literki z zagadkowych wierszyków. Spotkanie zakończyła prezentacja powstałych prac oraz wspólne zdjęcie. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zaangażowanie naszych małych czytelników.