“Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawka czytelnicza dla przedszkolaków

Data publikacji: 01/10/2020

Z radością informujemy, że dotarły do nas Wyprawki Czytelnicze od Instytutu Książki w ramach projektu Mała książka – Wielki człowiek. Od dziś zapraszamy przedszkolaki do Oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM, do filii przy Kościuszki 49 oraz filii w Zalesiu Dolnym.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017), które przyjdzie do wyżej wymienionych bibliotek, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Akcja trwa od 1 października 2020 do wyczerpania Wyprawek Czytelniczych.

Grafika informująca o zaletach czytania przez dziecko