Mamy I miejsce w konkursie “Wielkie Litery”!

Data publikacji: 05/05/2022

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Piasecznie zdobyła I miejsce w II edycji akcji konkursowej popularyzującej serię Wielkie Litery. Komisja oceniła blisko 70 zgłoszeń i wybrała film naszej biblioteki. Wyniki prezentujemy poniżej.

Serdecznie dziękujemy aktorom, którzy wystąpili w naszym filmie: Iwonie Smolińskiej (bibliotekarce z filii Piaseczno przy Kościuszki 49) oraz Adamowi Goławskiemu (czytelnikowi, wolontariuszowi)! Nagranie zrealizował i zmontował Tomasz Korczak, a za koncepcją stała koordynatorka dostępności Urszula Bąkowska. Dostępność zapewniła, tworząc napisy do filmu, Magdalena Kamińska.

Wyniki konkursu “Wielkie litery”

• I miejsce: Biblioteka Publiczna w Piasecznie
  • II miejsce: Filia nr 19 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy
  • III miejsce: Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu

Wyróżnienia:

• Biblioteka w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie
  • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu
  • Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie
  • Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
  • Książnica Stargardzka
  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy
  • Biblioteka Gdynia Filia Karwiny
  • Muzoteka, Dział Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie
  • Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance
  • Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie
  • Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego w Grudziądzu
  • Biblioteka Publiczna w Miłakowie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii zostały przystosowane do potrzeb osób słabowidzących i seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN) przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski.