ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mangi w Bibliotece – przegląd tytułów (Naruto)

Data publikacji: 27/04/2020

Część II – Naruto

Kto z nas jak był mały, nie chciał zostać strażakiem, albo policjantem, albo… wojownikiem NINJA! Te efekty specjalne, ciche poruszanie się, umiejętność posługiwania się niezliczonymi typami broni…

Los chciał, że pierwszy kontakt z serią Naruto miałem dopiero w czasach liceum (i samo przez się rozumie, że nie chciałem już być ninja – nieprawda chciałem :P) i to nie z mangą, ale z anime. Mimo to i tak śledziłem przygody głównego bohatera z zapartym tchem! Naruto to chłopiec, który czuje się wyobcowany pośród społeczności Wioski Liścia. Z powodu zapieczętowania w jego ciele Lisiego Demona zwanego Kyubi, mieszkańcy patrzą na niego jak na kogoś gorszego, kogoś niepotrzebnego. Dlatego, też od czasów najmłodszych (odkąd był w Akademii Ninja) robi wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę, a jego największym marzeniem jest zostać HOKAGE (czyli przywódcą wioski i najlepszym shinobi – inne określenie ninja), którego wszyscy podziwiają i chcą za nim podążać. Czy mu się to uda? Zobaczycie sami na kartach powieści lub anime!

Jednak pokrótce co i jak z serią Naruto. Twórcą mangi jest Masashi Kishimoto (który częściowo wzorował się na twórczości Akiry Toriyamy). Była ona wydawana w latach 1999-2014 w magazynie Shonen Jump. Opowieść składa się z 700 rozdziałów, które zostały połączone w 72 tomy. Seria doczekała się również polskiego wydania za sprawą wydawnictwa J.P. Fantastica. Ponadto na postawie mangi powstał serial anime, który składa się z dwóch części. Pierwsza pod nazwą Naruto wychodziła w latach 2002-2007 i składała się z 220 odcinków, kolejna zaś, traktująca o młodzieńczych latach i dążeniu do obranego celu, ukazywała się w latach 2007-2017 pod nazwą Naruto: Shippuden i składała się z 500 odcinków.

Zapraszamy serdecznie do Klubu Anime i Mangi działającego przy Multicentrum w Bibliotece Publicznej w Piasecznie oraz do Oddziału dla dzieci i młodzieży, gdzie oczywiście znajdziecie całą serię NARUTO! Do zobaczenia już niedługo przy regale z MANGAMI! 🙂

Seria jest polecana dla odbiorcy od 15. roku życia.

Przemek Kowalski

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl