ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mer Buczy z wizytą w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Data publikacji: 03/02/2023

W piątek 27 stycznia mieliśmy możliwość poznać niezwykłą osobowość: Mera Buczy Anatolija Fedoruka. Bucza  to miasto pomnik, symbol rosyjskiego okrucieństwa wobec ludności cywilnej w czasie trwającej obecnie wojny w Ukrainie.

W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Daniel Putkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłozą radny Sejmiku Mazowieckiego Piotr Kandyba i Szymon Kowalewski, którzy organizowali pomoc dla uchodźców po wybuchu wojny, a niedawno wyruszyli z darami na Ukrainę.

Delegacja odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Piasecznie, poznała możliwości dla dzieci oraz dorosłych w Multicentrum. Odwiedzili Strefę Odkrycia Wyobraźni Aktywności (SOWA), w  której  Burmistrzowie spróbowali swoich sił w rysowaniu w lustrzanym odbiciu.

Wizyta była krótka, lecz intensywna i pokazała wszystkie walory działalności Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Anatolii Fedoruk wyraził nadzieję, że dzieci z Ukrainy dobrze się czują w polskim społeczeństwie i mają wielu przyjaciół nie tylko w szkole, a i poza nią. Podkreślił, że na razie dzieci muszą zostać w Polsce, gdzie są bezpieczne. Podziękował także za wsparcie, jakiego udziela im Gmina Piaseczno.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl