ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Miętowa seria Ewy Nowak

Data publikacji: 27/03/2020

Ewa Nowak z zawodu jest pedagogiem terapeutą, a z zamiłowania pisarką. Zaczynała od felietonów, opowiadań i odpowiedzi na listy w znanych młodzieżowych pismach. W 2002 roku powstała jej pierwsza powieść „Wszystko tylko nie mięta”, która zapoczątkowała serię „Miętową”. 

W tej wspaniałej serii prowadzi czytelnika ku poznawaniu świata, interpretowaniu go, odnajdywaniu w nim miejsca dla siebie. Zabiera nas na Mazury, w góry i za granicę Polski. Lubi zwierzęta. Bohaterowie jej powieści zawsze mają jakieś zwierzaki. I to nie tylko powszechnie znane, psy czy koty, ale np. warana stepowego, szczurka, papugę, która mówi tylko słowo „diupa”, świnkę wietnamską Ewcię, która ostatecznie okazuje się knurkiem Hermanem.

Seria „Miętowa” to współczesna Polska – aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz. „Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł najlepszej książki roku 2009 przyznany przez Polską Sekcję międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się literaturą dziecięcą JBBY. Ta książka akurat podejmuje bardzo poważny temat mobbingu psychicznego, którego autorem jest nastolatek i stosuje go wobec „swojej” nastoletniej dziewczyny, zakochanej w nim bez pamięci. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z perfidnej gry chłopaka.

Mówi się, że są to książki dla młodzieży. Nie wierzcie w to „młodzieżowcy” po 40-tce, 50-tce, 60-tce.  To książki dla wszystkich. Mistrzostwo świata stanowi tu „Yellow Bahama w prążki”, wydana w 2009 roku. Nie mogłam się od niej oderwać, zaśmiewałam się do łez. Najlepsza jest „matka Boska” (celowo „matka” małą literą – pękniecie ze śmiechu).

Polecam. Bawcie się dobrze! 
Hanna Michalska

***

Hanna Michalska, doświadczona bibliotekarka, znana czytelnikom filii Osiedle, która mieści się na ul. Szkolnej w Piasecznie. Miłośniczka książek, rocznie czyta ich ponad 900! Systematycznie pisze tematyczne recenzje, które zamieszczane są na naszej stronie i facebooku. Wielbicielka zwierząt, głównie psów, a w szczególności jamników.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl