Migawki z książką w roli głównej czyli 6.FPK raz jeszcze

Data publikacji: 11/10/2021

Piaseczno, ludzie, książki – to motto Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie, wydarzenia organizowanego już po raz szósty dzięki współpracy Biblioteki Publicznej w Piasecznie i Fundacji „Arka” im. Józefa Wilkonia.

Tegoroczna Festiwalu to nowe miejsce, nowe atrakcje dla małych i dużych, nowi wystawcy. Niezmienna jednak od lat pozostaje fabuła. Wydarzenie ma być miejscem spotkania z piękną książką. Pięknie napisaną, pięknie wydaną, pięknie zilustrowaną. Książką, która cieszy zmysły.

Podczas przygotowań, zanim oficjalnie rozpoczęto Festiwal, książki były przywożone, rozpakowywane, układane, eksponowane na stołach… W trakcie dnia książkę najczęściej można było zobaczyć w rękach potencjalnego czytelnika — i tego mniejszego i tego już dojrzałego- wertującego jej strony, zaciekawionego treścią czy ilustracją. Spotkania podczas składania autografów i rozmowy w kuluarach stworzyły intymne porozumienie stron przy książce. Porozumienie twórców i czytających.

Mini reportaż z wydarzenia przestawia książkę w kilku najważniejszych odsłonach tego dnia.

Tekst oraz zdjęcia: Alicja Krawczyńska

Raport z badań pilotażowych „Zarządzanie ryzykiem projektów kulturalnych z wykorzystaniem podejścia Scrum”

Alicja Krawczyńska była wolontariuszką na 6. FPK. Nie pojawiła się na naszym wydarzeniu przypadkowo, ponieważ na co dzień pracuje w firmie szkoleniowej Good Books, znanej w środowisku bibliotekarskim z szerokiej oferty warsztatów. Badaczka zwróciła się do dyrektora naszej biblioteki z zapytaniem o udział w badaniu pilotażowym dotyczącym zarządzania ryzykiem przy wykorzystaniu metody Scurm. W konsekwencji przygotowanie festiwalu oparliśmy o tę metodę.

Udział w badaniach pilotażowych prowadzonych przez Alicję Krawczyńską był dla pracowników naszej biblioteki ciekawym doświadczeniem, które z pewnością wykorzystamy przy kolejnych projektach. Poniżej zamieszczamy raport przesłany przez badaczkę.