ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mini Fashion Lab – gdzie nitka spotyka wyobraźnię

Data publikacji: 16/12/2025

W przestrzeni Multicentrum, ukrytej w murach Biblioteki Publicznej w Piasecznie, odbyły się warsztaty krawieckie dla dzieci, w dwóch grupach wiekowych. Miejsce na co dzień pełne gier planszowych, ekranów, robotów i klocków Lego,  tym razem wypełniło się dźwiękiem pracujących maszyn, szeptem tkanin i skupieniem małych rąk uczących się czegoś nowego.

Magiczne igły prowadziły nici po liniach prostych i nieoczywistych zakrętach, a spod maszyn wyłaniały się wyszywane bombki – małe, świąteczne formy cierpliwości i precyzji. Był czas na naukę, ale i na swobodną zabawę, która pojawiała się między kolejnymi ściegami.

Pani edukator pokazała uczestnikom, że szycie nie zawsze wymaga maszyny. Z prostego prostokąta tkaniny powstał fartuszek – prosty, a jednocześnie pełen znaczenia. Taki, który może odnaleźć swoje miejsce w domowej kuchni, zwłaszcza podczas pieczenia świątecznych pierniczków. Dziewczynki z dumą oglądały swoje prace, jakby odkryły nową, ukrytą umiejętność.

Gdy warsztaty dobiegły końca, w Multicentrum pozostała atmosfera niedopowiedzenia i ciekawości. Wszyscy już czekamy na kolejne spotkanie i następne projekty, które znów ożywią to wyjątkowe miejsce.

15.12.2025r.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl