ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mobilna biblioteka

Data publikacji: 07/06/2024

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat życia. Lekcje biblioteczne są doskonałym sposobem na zachęcanie dzieci do czytania. Tym razem w nietuzinkowy sposób, lekcja biblioteczna odbyła się w Przedszkolu Radosnym w Piasecznie. Pani bibliotekarka z punktu bibliotecznego przy ul. Cichej Łąki 5 odwiedziła grupę czterolatków. Przedszkolakom od razu przypadł do gustu teatrzyk kamishibai pt. “O wilku i siedmiu koźlątkach” oraz książeczki z serii “Staś Pętelka”, która ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Dzieci odnalazły w tych opowieściach znane im sytuacje i wraz ze Stasiem spotkały się z ciekawymi emocjami. Na pamiątkę wizyty, każdy otrzymał od pani bibliotekarki zakładki.

Takie spotkania z dziećmi umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl