ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mobilne Planetarium na Uniwersytecie

Data publikacji: 06/03/2023

W sobotę, 4 marca odbył się pierwszy zjazd w II semestrze na Piaseczyńskim Uniwersytecie Dziecięcym. Tematem przewodnim zajęć był księżyc, a informacje na jego temat przybliżyli dzieciom edukatorzy z firmy Planeta Anuka.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która opowiadała o powstaniu księżyca, miały też okazje stworzyć własną bazę księżycową oraz kratery. Na tellurium, czyli modelu układu Księżyc – Ziemia – Słońce dzieci mogły zobaczyć jak powstają zaćmienia oraz fazy Księżyca. W dalszej części spotkania, dzięki wykorzystaniu googli VR, studenci mogli poczuć się jak prawdziwi astronauci i eksplorować przestrzeń kosmiczną.

Jednak największą atrakcją spotkania był pokaz w mobilnym planetarium, w którym prezentowany był film przedstawiający wizję życia w bazie na księżycu.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl