Moja pierwsza wizyta w bibliotece

Data publikacji: 17/11/2022

W czwartkowe przedpołudnie odwiedziły nas dwie pierwsze klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ustanowie.

Tematem przewodnim lekcji bibliotecznej była książka. Uczniowie dowiedzieli się o możliwości wypożyczenia książek, filmów, audiobooków, komiksów oraz mang. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz między wypożyczaniem a zakupem książek. Jak szanować książki oraz co nam daje czytanie.

Uczniowie obejrzeli książki rozkładane, ruchome oraz pop-upowe i zapachowe.

Na zakończenie dzieci odwiedziły również Multicentrum, gdzie atrakcji nie było końca.