ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Multimedialne lekcje historyczne

Data publikacji: 28/04/2023

We wtorek, 25 kwietnia 2023 odbyły się multimedialne lekcje historyczne na temat Powstania Styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń jakie rozegrały się na terenie Piaseczna i okolic. Lekcje poprowadziła Pani Dorota Zając, nauczycielka historii oraz przewodniczka.

W lekcjach wzięło udział pięć czwartych klas ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie oraz ze Szkoły Podstawowej w Józefosławiu.

W trakcie lekcji uczniowie poznali lokalnych bohaterów powstańczych. Dowiedzieli się o przebiegu bitew oraz o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie Powstania Styczniowego w okolicy Piaseczna. Podczas prezentacji młodzi uczestnicy zobaczyli archiwalne zdjęcia. Prowadząca spotkania przygotowała liczne ilustracje i ryciny obrazujące mundury żołnierzy walczących w Powstaniu oraz rodzaj używanej broni. Opowiadaniom o bitwach towarzyszyły ilustracje i obrazy obrazujące ich przebieg.

Treść autorskiej lekcji p. Doroty Zając o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Piaseczyńskiej dostępna jest pod linkiem.

Lekcje realizowane są w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl