Multimedialne lekcje historyczne w maju

Data publikacji: 17/05/2023

We wtorek, 16 maja 2023, w filii Piaseczno – Gołków Letnisko odbyły się multimedialne lekcje historyczne na temat Powstania Styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń jakie rozegrały się na terenie Piaseczna i okolic. Lekcje poprowadziła Pani Dorota Zając, nauczycielka historii oraz przewodniczka miejska.

W lekcjach wzięły udział klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie.

W trakcie lekcji uczniowie poznali lokalnych bohaterów powstańczych. Dowiedzieli się o przebiegu bitew oraz o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie Powstania Styczniowego w okolicy Piaseczna. Podczas prezentacji młodzi uczestnicy zobaczyli archiwalne zdjęcia. Prowadząca spotkania przygotowała liczne ilustracje i ryciny obrazujące mundury żołnierzy walczących w Powstaniu oraz rodzaj używanej broni. Opowiadaniom o bitwach towarzyszyły ilustracje i obrazy obrazujące ich przebieg. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie tematem ze strony młodzieży, która czynnie brała udział w lekcji.

Treść autorskiej lekcji p. Doroty Zając o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Piaseczyńskiej dostępna jest pod linkiem.

Lekcje realizowane są w ramach projektu „Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemi Piaseczyńskiej” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.