Muminki w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Data publikacji: 14/06/2021

Serdecznie zachęcamy wszystkich, w szczególności młodszych czytelników, do zobaczenia wystawy pt. “Opowieści z Doliny Muminków” przygotowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Na czarno-białych planszach będzie można obejrzeć ilustracje książkowych bohaterów wraz z opisami, czy zapoznać się z mapą Doliny Muminków.

Wystawa "Opowieści z Doliny Muminków"

Powieści o Muminkach to dzieło fińskiej pisarki Tove Jansson. Autorka wychowała się w rodzinie artystycznej – jej ojciec był rzeźbiarzem. Tove zrobiła karierę jako pisarka, malarka, graficzka, karykaturzystka oraz twórczyni komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w wieku 14 lat. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych XX wieku zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Wystawa "Opowieści z Doliny Muminków"

Ekspozycję można oglądać do końca czerwca, na pierwszym piętrze Biblioteki Głównej w Piasecznie, tuż obok Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz Multicentrum.

Źródła: