ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Nie mam, co czytać – Z gry do książki

Data publikacji: 18/03/2020

Assassin’s Creed. Oliver Bowden. Na kanwie gier pokazujących walkę tytułowych zabójców z różnymi przeciwnościami i wrogami powstały też książki. Zazwyczaj pozycje pojawiają się w okolicach premiery nowej gry. Historie są dość wiernym przełożeniem tego, co na ekranie.

Dying Light. Raymond Benson. Gra o zombie polskiego studia doczekała się nie tylko tysięcy fanów, lecz także książki opartej na historii stworzonej przez Techland. Akcja rozgrywa się w tym samym miejscu, lecz fabuła jest zupełnie inna niż w grze. Można tę pozycję potraktować jako uzupełnienie tego, co na ekranie.

Hitman. Raymond Benson. Podobnie jak w przypadku Dying Light jest to pozycja, która uzupełnia w pewien sposób historię gry i ją uszczegóławia. Klimat bardzo zbliżony do tego, co znane fanom z godzin rozgrywki.

Minecraft. Popularna gra doczekała się kilku publikacji książkowych. Są one raczej fabularnymi opowieściami z pobocznym wątkiem gry, a jednak młodzi ludzie chętnie po nie sięgają. Jest też sporo poradników na temat tej gry.

Five Nights at Freddy’s. Scott Cawthon. Popularna gra w klimacie horroru ma też swoich fanów w wersji książkowej. Opowieść opiera się tylko pośrednio na tym, co w rozgrywce, ale atmosfera grozy jest mocno wyczuwalna. To pozycje raczej dla młodzieży, ale nie brakuje w nich momentu z dreszczykiem, zupełnie jak w grze.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl