Noc Bibliotek 2020 – Klimat na czytanie

Data publikacji: 28/09/2020

Tegoroczne ogólnopolskie wydarzenie “Noc Bibliotek” odbędzie się pod hasłem “Klimat na czytanie”. W Bibliotece Głównej planujemy w piątek 9 października 2020 roku dwa ciekawe wydarzenia: gra terenowa oraz turniej FIFA 21. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Gra terenowa w bibliotece

O godzinie 18:00 rozpoczniemy grę terenową! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo zagadek, zadań i ciekawostek o tematyce ekologicznej. Będziecie też mogli zajrzeć w niedostępne na co dzień zakamarki naszego budynku! Na każdego z uczestników gry będzie czekał upominek, a po zakończeniu rozgrywki udamy się na pokaz filmu dla dzieci o tematyce ekologicznej. Przed filmem odbędzie się nocny bookcrossing oraz teatrzyk Kamishibai.

Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona – informacje o zapisach na grę (kliknij tutaj).

Turniej Fifa 21 w Multicentrum

W piątek zapraszamy również na turniej FIFA 21! Będzie to kolejna odsłona rozwijanego przez EA Sports cyklu gier piłkarskich. Premiera gry została zapowiedziana podczas konferencji EA Play 2020 i odbędzie się tuż przed tegoroczną Nocą Bibliotek. Fanów e-sportu zapraszamy na Turniej FiFa 21 do strefy Multicentrum.

Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona – informacje o zapisach na grę FIFĘ 21. Dla uczestników, którzy zajmą pierwsze 4 miejsca mamy karnety do parku trampolin Jump dla dwóch osób!

Zobacz zapowiedź naszego wydarzenia!

Seans filmowy o 20.00 –  „Jakub, Mimmi i gadające psy”

Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

Jakub Mimmi Film

To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”,  współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Zobacz zwiastun filmu!

W seansie wezmą udział tylko osoby, które zapisały się na grę terenową lub w turnieju FIFA 21.

Podczas “Nocy Bibliotek” obowiązuje rygor sanitarny (dystans, dezynfekcja, maseczki).